• Szczęście jest w nas, a nie koło nas

  Co to znaczy: być szczęśliwym? Czym właściwie jest szczęście?

  Z takimi zagadnieniami natury filozoficznej zmierzyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Efekty swych przemyśleń zawarli w pracach plastycznych, które stanowią wystawę na holu (poziom 300). A wszystko to z okazji ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Szczęścia, obchodzonego 20 marca.

   

  Pomysłodawca i koordynator

  Małgorzata Biernat

 • 14 marca byliśmy z klasą 4e w Muzeum II wojny światowej na lekcji „Podróż w czasie”. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o historii pewnej rodziny, która przeżyła II wojnę. Pokazywała jak zmieniło się ich życie w chwili wybuchu wojny aż do końca konfliktu. Obserwowaliśmy ich mieszkanie i warunki , w których przyszło im żyć. To była ciekawa i wzruszająca lekcja.

  Beata Kochanowska- wychowawczyni 4e i Sebastian Krakowiak

 • W marcu gościliśmy w murach naszej szkoły Teatr Kminek i Koperek z przedstawieniem "Wróbelek Elemelek" oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 75 na Morenie. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się, że należy pomagać zwierzętom a w czasie zimy je dokarmiać. Na koniec przedszkolaki zwiedziły nasze sale lekcyjne gdzie oswajały się ze szkołą.

  Małgorzata Stachowicz

 • 6 marca   w Europejskim Centrum Solidarności miało miejsce międzynarodowe spotkanie. Goście z 12 europejskich państw, takich jak Irlandia, Kosowo czy Litwa przyjechali do Gdańska, by podjąć dyskusję na temat samorządów uczniowskich w ramach Obessu- organizacji zrzeszającej samorządy uczniowskie w Europie. Jej siedziba znajduje się w Brukseli. Polska chce należeć do Obessu, ale proces przyjęcia do stowarzyszenia jest długi. To spotkanie w ECS było pierwszym krokiem na tej drodze. Najpierw trzeba być kandydatem, który, jeśli się wykaże, może dołączyć do organizacji na drodze głosowania. Trzymajmy więc kciuki !

  Beata Kochanowska i Lidia Leszczyk- opiekunowie SU

 • II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej VIVE la FRANCE pod patronatem europosła Pana Jarosława Wałęsy.
   
 • Uczennice klasy I C - Maja i Julia -  zaangażowały się w ramach zajęć pozaszkolnych w projekty teatralne. Maja jest członkiem zespołu dziecięcego, działającego przy Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Pieckach - Migowie. Natomiast Julia uczestniczyła w czteromiesięcznym programie edukacyjnym, realizowanym przy Muzeum II Wojny Światowej. W minioną sobotę, 3.03.2018., efekty obu projektów zostały zaprezentowane w formie spektakli, na które młode aktorki zaprosiły swych rówieśników.

  Przed południem mogliśmy obejrzeć Maję w “Królu Maciusiu I” Janusza Korczaka. Tekst wciąż aktualny, niosący ze sobą uniwersalne przesłanie. Maja - najmłodsza aktorka w zespole - świetnie poradziła sobie zarówno z tekstem, jak i ruchem scenicznym. Widzowie spontanicznie nagradzali oklaskami odtwórców ról oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie przedstawienia.

  Popołudnie to wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. Spektakl “Zło dobrem zwyciężali” miał w tym dniu swoją uroczystą premierę, dlatego został poprzedzony oficjalnymi wystąpieniami, a po jego zakończeniu podziękowano wszystkim twórcom. W przedstawieniu zaprezentowano w niekonwencjonalny sposób postaci trojga niezwykłych Polaków: Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej i Maksymiliana Kolbe. Do widzów przemawiały przede wszystkim obrazy i dźwięki. Ze sceny padło niewiele słów, jednak przesłanie było wyraziste. Aby uzyskać taki efekt, niezwykle ważne było zaangażowanie wszystkich aktorów, a wśród nich również Julii, której rola wymagała zrozumienia sytuacji dzieci w czasie wojny. To na pewno nie jest łatwe…

  Organizatorzy obu wydarzeń zapowiadają, że materiały zdjęciowe i filmowe będą dostępne na ich stronach internetowych.

  Serdecznie gratulujemy obu pierwszoklasistkom świetnych występów i dziękujemy za wzruszenia, których nam dostarczyły :)

  Małgorzata Biernat

  wychowawca klasy I C

 • Dnia 28 lutego 2018 już po raz szósty odbył się w sali teatralnej naszej szkoły Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (Singing Competition). Do udziału w nim zaprosiliśmy w tym roku gimnazjalistów i uczniów klasy 7 szkoły podstawowej, pozostawiając im całkowitą dowolność zarówno w kwestii wyboru repertuaru jak i akompaniamentu muzycznego.
  Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużą popularnością – wzięło w nim udział 27 osób (12 solistów i 4 zespoły). Śpiewali oni przy dźwiękach gitar, z podkładem muzycznym lub a capella. Jak co roku królował język angielski ale usłyszeliśmy również wykonania w języku hiszpańskim i niemieckim. Wykonawcy profesjonalnie przygotowali się do konkursu a ich występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność.
  Jury w składzie: Anna Badach, Joanna Anolik i Marek Jasionowski oceniło znajomość tekstu, wymowę, interpretację muzyczną oraz wrażenia artystyczne i wytypowało zwycięzców w 2 kategoriach:
  SOLIŚCI

  • I miejsce – Weronika Waśniewska (klasa II A), Maria Domżalska (klasa II C)
  • II miejsce – Dorota Badzioch (klasa 7 C), Weronika Pietkiewicz (klasa II D)
  • Wyróżnienie - Iga Dymek (klasa II A), Beata Laskowska (klasa II E), Zofia Kujawińska (klasa 7C)

  ZESPOŁY MUZYCZNE

  • I miejsce -     Urszula Haber, Jaśmina Kaletowska, Izabela Kalisz (klasa III B)

  NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI otrzymał powtórnie Nikifor Koseda (klasa III C)

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

   

  Organizator:
  Anna Badach

 • Nareszcie mamy upragniony śnieg! Teraz lekcje w-f stały się wielką przyjemnością. Klasy 0-3 korzystają w pełni z tej aury na lekcjach w-f. Nasz szkolny plac zabaw zamienił się w teren przygotowań do kolejnej zimowej olimpiady.
   
  Nauczycielki klas 1-3
 • Klasy 0-3 uczestniczyły w zajęciach muzycznych "Chińska łamigłówka". Uczniowie mieli okazję poznać oryginalne instrumenty muzyczne charakterystyczne dla muzyki wschodu. Nasi goście nauczyli nas kilku chińskich słów, a niektórzy z uczniów próbowali swoich sił w improwizacjach muzycznych, grając na tybetańskiej misie.

  Nauczycielki klas 1-3

 • Klasy 3f i 3h uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem pięknej wystawy fotograficznej . Wszystko to działo się w dość nietypowym dla nauki otoczeniu - bowiem miało to miejsce w Centrum Handlowym "Galeria Bałtycka".
  Dorota Krawczuk
  Iwona Gużewska
 • Jak dzieci lubią spędzać przerwy międzylekcyjne? Czy są one w ogóle potrzebne? Jak czują się uczniowie wracający z pauzy na lekcje?

  Takie zagadnienia interesowały dziennikarzy programu „Dzień dobry, TVN”, którzy w piątek, 23.02.2018., odwiedzili naszą szkołę, aby wśród uczniów i nauczycieli poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. Pragnęli również na własne oczy przekonać się, jakie możliwości zrelaksowania się, odpoczynku mają gdańskie dzieci. Opowiedzieli o tym także uczniowie klasy III H, a ich wypowiedzi uzupełniła Pani Dyrektor wraz z nauczycielami.

  Dla uczestniczących w nagraniu to możliwość obserwowania tego, jak powstaje reportaż. Ciekawym doświadczeniem będzie zestawienie własnych obserwacji z efektem, czyli materiałem, który już wkrótce zobaczymy w telewizji.

 • Dnia 21.02.2018r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 35 odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wyróżnionych prac XVII  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ OLIWA” O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM. Na konkurs wpłynęło 497 zdjęć 97 autorów z całego województwa pomorskiego.
  Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:
  Kategoria –SZKOŁA PODSTAWOWA 4-7:

  3 miejsce: Wiktor W. kl.7b
  Wyróżnienie: Weronika L. kl.6c
  Kategoria – GIMNAZJUM:
  1 miejsce: Zuzanna K. kl.3a
  Wyróżnienia: Wiktoria Z. kl.3a i Bernard W. kl.2c
  PRACE ZAKWALIFIKOWANE DO WYSTAWY W SP35:
  Ida K. 3Bgim., Urszula H. . 3Bgim., Kacper F. 6d, Tomasz B. 5a, Jan K.5e, Anna I.7b, Julia P.7b, Bartłomiej K. 5a, Lena B. 4, Anna M. 4, Zuzanna F. 6e
  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ I GRATULUJEMY WYRÓŻNIONYM WYGRANEJ!

  p. MAGDALENA WILKOŁASKA I p. SYLWIA HALMAN- KULIK

 • Bardzo dziękujemy rodzicom klasy 4 e za wyremontowanie sali 507.
 • Dnia 17 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku odbył się finał XVII Wojewódzkiego Quizu Wiedzy o Państwach Anglojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły Igor i Wojtek z klasy 6d najlepiej odpowiadali na pytania dotyczące Irlandii i zajęli pierwsze miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

  Agata Głuszek

 • Dnia 23 stycznia 2018r. klasa 2D wzięła udział w warsztatach z przedsiębiorczości organizowanych w ramach programu „BAKCYL” pod patronatem Warszawskiego Instytutu Bankowości. Zajęcia podzielone były na dwa bloki tematyczne: „Twoje pieniądze” i „Pożyczaj z głową”. Podczas interaktywnych lekcji  uczniowie zostali wprowadzeni w świat codziennych finansów oraz zdobyli praktyczną wiedzę – niezbędny element funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym społeczeństwie.

  wych. klasy: Magdalena Chmielewska 

 • - Podczas zajęć w klasie padał śnieg i zamarzała miska! – o tym, co się działo na lekcjach pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1, opowiada autorka pomysłu, Małgorzata Biernat. Projekt „Wizyta w Krainie Lodu” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w ramach mini – grantów „Gdańsk się uczy” z Fundacji Gdańskiej. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny i obejmowały zarówno warsztaty fizyczne, jak i twórczość plastyczną oraz wiedzę z zakresu geometrii. Tematem, który koncentrował uwagę uczniów, była woda w najróżniejszych swych postaciach. Nie zabrakło jednak także tzw. suchego lodu, czyli lodu bez wody, który powstaje ze sprężenia gazu. Uczniowie muszą wiedzieć, że nie wszystko jest takie oczywiste.

  Podsumowaniem zajęć było wykonanie w kilkuosobowych zespołach zimowego pejzażu techniką kolażu.

  - 500 zł wydaje się niewielką kwotą. – mówi Małgorzata Biernat o dofinansowaniu z mini – grantów. – Okazuje się, że można dzięki niej wiele zrobić! Najważniejsze jednak, że projekt „Gdańsk się uczy” staje się impulsem do działania, zebrania pomysłów w jednolity projekt. Przekonałam się o tym już po raz drugi – w roku 2017 na tej samej zasadzie realizowałam zajęcia pt. „Fahrenheit i tajemnica pomiaru temperatury”.

 • Wspólna podróż po morzach świata, poszukiwanie kolejnych skarbów, których znalezienie wyrażano taneczną radością. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią wspaniale się bawić, jak na czas karnawału przystało! Zresztą zobaczcie sami.

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 • Uczniowie SP1 i G-27 wzięli udział IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci klas IV-VII sp i uczniów gim pt.”Przemalowujemy dzieła wielkich mistrzów- dziewczyny z kwiatami Olgi Boznańskiej” zorganizowanego przez SP 27 w Gdańsku. Najlepsze prace wyłoniono spośród aż 160 prac konkursowych nadesłanych z całego województwa.
  Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  - II miejsce - Kacper F., kl. 6d,

  - II miejsce - Emilia S. kl. IIID,

  - III miejsce - Angelika B. kl. IIIA,

  - wyróżnienie - Aleksandra T. kl. IIC,

  - wyróżnienie - Martina B., kl.5e

   

  Wręczenie nagród odbyło się 08.12.2017 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Natomiast 24 stycznia 2018r. w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku miało miejsce rozdanie nagród IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Przemalowujemy dzieła Mistrzów Dziewczyny z kwiatami Olgi Boznańskiej”. Na konkurs zostało nadesłanych 160 prac z całego województwa. Praca naszej uczennicy Kingi Organiak z klasy 5e otrzymała wyróżnienie!

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

  Magdalena Wilkołaska, Sylwia Halman- Kulik- opiekunowie konkursu

 • We wtorek 23.01.2018r. odwiedziły naszą szkołę dzieci i nauczyciele z Przedszkola Nr 84 "Bursztynowy Domek". Nasi goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 3h i p. Dorotę Krawczuk - "Cudowna noc" oraz w towarzystwie dzieci z klasy 3f i p. Iwony Gużewskiej oraz p. Olgi Galińskiej zwiedzili naszą szkołę.
 • 18 stycznia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się obrady jury 5. Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. "Zimowe Zabawy" organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdańska i Pałac Młodzieży w Gdańsku, które to wyłoniło 31  zwycięzców w różnych grupach wiekowych. W kręgu nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.
  W kategorii 5-6 latków:
  1. Natalia D. - grupa 0"C"
  2. Hubert M. - grupa 0 "C"
  3. Kinga A. - grupa 0 "B"
  W kategorii 7-9 latków: 
  1. Sonia D. - klasa 3F
  2. Zuzanna L- klasa 3F
  Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz ich wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu, paniom: Grażynie Piepiórce, Iwonie Gużewskiej i Małgorzacie Stachowicz.
strona:

Galeria zdjęć