Ważne strony

Polecamy

W związku z tragicznymi skutkami nawałnicy burzowej, która wystąpiła w naszym województwie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc na rzecz dzieci i młodzieży oraz rodzin dotkniętych tragedią. Wolontariusze z całej naszej szkoły (Caritas SP1 i oddziałów gimnazjalnych oraz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci) razem działają na rzecz pomocy dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach. Zbieramy: gry edukacyjne, papier ksero, zabawki, środki czystości, ubrania. Podarowane rzeczy można zostawiać w portierni SP1 lub bezpośrednio u wolontariuszy. Za wszystkie dary serca z góry dziękujemy!

Filmik                                 Koordynatorzy akcji: Barbara Kozłowska, Agnieszka Banasiak, Małgorzata Zmysłowska

• Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy prac plastycznych w Manhattanie w Gdańsku,  wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Wystawa potrwa do końca października 2017r.

Sylwia Halman- Kulik
    n-l plastyki w SP1

• W nocy z 29 na 30 września odbyło się w naszej szkole „nocowisko” klasy 4A. Uczniowie zjawili się ze swoimi bagażami (materace, karimaty, śpiwory, prowiant) o godzinie 18.30, pod opieką pani Klaudii Kozłowskiej i Mileny Banasiewicz udali się do sali, by przygotować ją do nocowania. Na początek pani Milena przygotowała zabawy integracyjne dla klasy, niektóre zadania początkowo skomplikowane okazały się łatwe przy współpracy całej grupy. Następnie pani Klaudia poleciła by zgasić światła i zabrać ze sobą jedynie latarki – rozpoczęły się podchody. W różnych salach ukryte były koperty z zadaniami do wykonania. Dopiero po wykonaniu zadania (np. zsumowanie wieku uczestników „nocowiska” czy wymyślenie rymowanki o klasie 4a) wręczany był klucz do kolejnej sali – na zakończenie czekała na uczniów słodka niespodzianka. W końcu nadszedł czas na zamówienie pizzy. Oczekując na dostawę, uczniowie ukończyli malowanie swojej klasowej świnki skarbonki. Pizza dotarła szybko i równie szybko została zjedzona. Nadszedł czas na wieczorną toaletę, by już w piżamach przejść do oglądania filmu pod tytułem „Zwierzogród”. Wybiła północ, wszyscy zmęczeni i zadowoleni zasnęli. O godzinie 7.00 zabrzmiały dźwięki muzyki i zaczęła się krótka, poranna rozgrzewka, następnie wspólne śniadanie przy ustawionych na korytarzu stołach. Uczniowie posprzątali salę i spakowali swoje rzeczy. „Nocowisko” minęło bardzo szybko, ale pozostanie w pamięci uczniów klasy 4a na długo – dało im możliwość wspólnego spędzania...

• 29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Akcja miała na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Już tydzień wcześniej uczniowie skrupulatnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, dzięki rozwieszonym na korytarzach szkolnych i schodach hasłom i plakatom przypominających o tym święcie. Uczniowie przez cały piątek dzielnie walczyli o certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia rozwiązując zadania przygotowane przez panią Małgorzatę Zmysłowską. A na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele: pani Maria Anderwald i pan Adam Kawczyński połączyli zajęcia sportowe z matematyką i uczniowie ćwiczyli nie tylko swoje ciało, ale także i umysł – oczywiście z tabliczki mnożenia! Ale to nie wszystko! Nasi podopieczni zapytali również rodziców odwiedzających naszą szkołę, czy pamiętają tabliczkę mnożenia. Okazało się, że rodzice poradzili sobie z tym zadanie znakomicie, dając tym samym przykład wszystkim uczniom! Warto więc ćwiczyć swoją pamięć i powtarzać zdobytą w szkole wiedzę, która służyć nam będzie  w starszym wieku.

• Czytanie jest nadzwyczajną umiejętnością! Daje wolność i niezależność – już nie trzeba nikogo prosić o przeczytanie tekstu, można to zrobić samodzielnie. Wzbogaca w nową wiedzę i poszerza zakres słownictwa, pozwala razem z bohaterami książek podróżować za darmo i przeżywać wiele przygód bez ponoszenia przykrych konsekwencji popełnianych błędów. Zresztą na ten temat można by było długo …czytać  Mając na uwadze powyższe, w naszej szkole 29.09. zagościł Dzień Głośnego Czytania. Najczęściej to nauczyciele prezentowali uczniom wybraną opowieść, sprawiając że wyciszali się i wsłuchiwali w jej treść. Zdarzało się jednak, że to właśnie uczeń choć przez chwilę poczytał swoim rówieśnikom. W klasie I C Kacper przyniósł do szkoły stary „Elementarz” Falskiego, by zaprezentować kilka wybranych z niego czytanek.

• Od jednej małej, niedbale postawionej kropki zaczęło się nowe spojrzenie na siebie, swoje możliwości. Tak stało się w opowiadaniu Peter`a H. Reynolds`a „Kropka”. Tak może się też stać w naszym życiu, w życiu naszych dzieci. Warto więc stwarzać okazje do odkrywania uzdolnień, pasji, zainteresowań. Mogą się one stać życiowym drogowskazem, mogą w przyszłości zapewnić satysfakcjonującą pracę. Temu właśnie jest dedykowany Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony w szkołach na całym świecie 15.09. Termin jest znaczący, bo to początek roku szkolnego. Warto spojrzeć na siebie i na drugiego człowieka na nowo.

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1
E-mail szkoły: sp1gda@wp.pl